Решението на правителството за „зеления коридор“ за пенсионерите е толкова противно на здравия разум, че събужда апокалиптични видения, пише във фейсбук Силвия Недкова
Помните ли „сухите съчки” от късната пролет? Е, вече ще са и гладни сухи съчки.
Здравното министерство разпореди, че милион и половина от седемте милиона българи нямат основни граждански права през 22 часа от денонощието.
От 10 сутринта до 8 на следващата сутрин те могат само да се взират гладно през витрините на магазините, където по-младите от тях се разхождат свободно с маски под носа и с пълни с лакомства колички. Защитените ни възрастни…
Обърнахме клишетата и вече имаме „Дядовците на Гаврош”. Тълпи от пенсионери ще заливат улиците между 8 и 10, за да стигнат до магазина навреме. Някои трябва да тръгнат час по-рано, движат се бавно и отнема време. А в същия този час децата отиват на училище, родителите им – на работа… Час пик се премества сутринта, после – 22 часа спокойствие, старци по улиците няма да има.
Решението на правителството е толкова противно на здравия разум, че събужда апокалиптични видения. Всъщност хората с малко повече логика в разсъжденията си спокойно могат да се запитат къде е смисълът на тази мярка?
Да се избегне заразяване? А нима хората над 65 не могат да си го предават един на друг?
Да се предпазят от младите и от децата? А това как ще се случи в домакинствата, където съжителстват млади и възрастни? Или мярката е само за самотни старци…
Да си купят хляб, докато има? Това не е свързано с вируса, господа управници, това е друга тема.
Вече е ясно, за разлика от пролетта, че Ковид не застрашава единствено възрастните хора. Промени се вирусът, поумня. За разлика от тези, които трябва да се борят с него, въвеждайки мерки.
Чудя се, щом ресторантите са отворени до 23 часа, дали възрастните над 65 години могат да се нахранят поне там без ограничения?