Явор Божанков: Лобизмът в това Народно събрание се превърна в негова емблема

0
448

 

Докато едни хора страдат, други направиха доста пари, защото лобизмът в това НС се превърна в негова емблема.

 

Това заяви депутатът от БСП Явор Божанков в предаването „Панорама“ по БНТ, който влезе в остра полемика със здравния министър проф. Ангелов.

По думите на Божанков има лобизъм през цялото време на COVID пандемията.

Според него причините правителството да не се справя оптимално в тази ситуация са краткосрочните мерки, които то не е приело, но и системни проблеми.

Winbet – най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

„Проблемите не са предизвикани от Covid, той просто ги влоши“, посочи депутатът.

БСП предлага създаването на икономически щаб, който да предлага икономически мерки. Според Божанков не е редно здравните експерти да се занимават с икономически проблеми. „Няма електронно управление, администрацията не е намаляла, а имаме увеличение на заплатите в държавния сектор“, каза още той.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here