Кадиев: Ако правителството и КЕВР не направят нищо за цените на тока, ще върнат ГЕРБ на власт

0
413
Взимайте решения. Иначе ГЕРБ се връща. Борисов вече твърди как ние сме виновни за високите цени, пише във Фейсбук лидерът на партия „Нормална държава“ и дългогодишен народен представител от БСП Георги Кадиев

 

Ако правителството и КЕВР продължават да не правят нищо по отношение на цените на ел.енергията за индустрията, ще върнат ГЕРБ на власт.

Само от днес излязоха данни за ново поскъпване на основни храни, а БДЖ обяви скок на билетите. Предстоят парно, вода и какво ли не. През януари цената на ел.енергията и за бита ще скочи поне с 20%.

Има решения, които отдавна можеха да се вземат. Вчера предложих едно на министъра на енергетиката и шефа на БЕХ. Със сигурност има и други решения, предложени от други.

Не е моментът да се прехвърля топката. Приказки от типа „не се месим в търговската политика на АЕЦ и НЕК“, „няма парламент“, „не може служебно правителство да решава“ и пр. са просто бягане от отговорност. След като гърци, италианци, испанци и румънци могат, и ние можем. Никой не се интересува служебно правителство или не.

Днес ел.енергията в България е 105.3 евро/мвтч. В Германия е 73 евро. Колко може да издържи нашата икономика така?

Взимайте решения.

Иначе ГЕРБ се връща.

Борисов вече твърди как ние сме виновни за високите цени.

https://www.facebook.com/gkadiev/posts/10226700059308142

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here