Дмитрий Медведев: Русия ще доставя храни само на приятелски страни

0
272

 

Заместник-ръководителят на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев заяви в своя канал в Telegram в петък, че Москва ще осигурява износ на храни само за приятелски страни.

„Ще доставяме храна и семена само на нашите приятели (за щастие имаме много от тях, а те изобщо не са в Европа и Северна Америка). Ще продаваме както за рубли, така и за националната им валута в договорените пропорции“, написа бившият президент и премиер в своята публикация.

Медведев също така подчерта, че вътрешният пазар ще остане приоритет, въпреки че миналогодишният обем на селскостопанския износ на Русия беше оценен на 37 милиарда долара.

Вчера Министерството на земеделието на Русия обяви, че страната ще спре износа на слънчогледово семе и на рапица от 1 април до 31 август.

Източник: БНР

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here