Народното събрание разреши на Брюксел да конфискува незаконно имущество у нас

0
338

 

Безпрецедентен европейски регламент ще позволи на Брюксел да конфискува незаконно придобито имущество у нас. Регламентът беше приет днес от Народните депутати с 96 гласа “за”, 4 – “против” и 21 “въздържал се”.

„За“ измененията гласуваха народните представители от „Продължаваме Промяната“, „БСП за България“ и „Демократична България“. ГЕРБ-СДС гласуваха „против“, а ДПС и „Възраждане“ – „въздържал се“.

Конфискацията на имоти от престъпна дейност бе обсъден на първо четене. Регламентът на ЕС 2018/1805 е от 14 ноември 2018 г.

Winbet – удвои тръпката от играта! (18+)

Това е първият подобен инструмент с пряка приложимост в областта на взаимното признаване на актове по наказателноправни въпроси, който цели да улесни трансграничното възстановяване на активи, както и да ускори и опрости обезпечаването и конфискацията на активи, придобити от престъпна дейност в Европейския съюз.

Очаква се регламентът да доведе до отнемането на повече активи, генерирани от престъпна дейност.

В законопроекта се предвижда КПКОНПИ да получи възможност да стопанисва обезпеченото имущество и да отговаря за неговото опазване.

източник: Епицентър

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here