Румен Гечев: Основната цел на външния натиск е послушно правителство за вземане и на военни решения

0
140

 

„БСП ще гласува категорично против. Това е съюз на основата на омертата, на изпълнение на въшнополитическите поръчки. Ние се притесняваме, че основната цел на външния натиск е да създаде правителство, което да е послушно на вземане на решения, в това число и военни, в тази сложна обстановка.“

Това мнение изрази пред БНР Румен Гечев от БСП.

Според Гечев става дума за „много странен брак по сметка, а в сметката влизат имунитетите“, като по думите му „посолствоТО“ има възможност да окаже влияние върху определени имунитети.

„Властта ще се върне в Народното събрание и при трети мандат. Може да се стигне и до нови избори, но въпросът е не въобще да има правителство. Какви ще бъдат външнополитическите цели на това правителство? Ще гарантира ли националния суверенитет“, попита Гечев. Според него няма защо „да си прекрачваме принципите“, само и само за да викаме три пъти „Ура“ за редовно правителство.

В крайна сметка народът има правото да си каже думата толкова пъти, колкото е необходимо, за да има правителство, което защитава неговите интереси, добави Румен Гечев.

Това правителство не знаем какво ще направи в бъдеще, но нашите очаквания са негативни. То заяви намерения за активно включване във войната в Украйна и второ – за затягане на коланите, коментира Гечев в предаването „Преди всички“.

Говоренето за конституционни промени е пускане на балони и мъгла около това, което става, смята той.

„Накрая аматьорите и мутрите, евроатлантически настроени, отидоха на крак при г-н Пеевски. И тук бих казал – добро утро, как сте? Накрая евроатлантическото мнозинство отиде на крака при ДПС и мина сполучлив, засега, кастинг при г-н Пеевски.“

Висшият съдебен съвет в момента работи под силен политически натиск на кукловодите, които са участвали в неговия избор. Подчиняването на съдебната система на подобни групи крие огромни рискове, заяви още Румен Гечев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here