Премиерът заяви, че „руските граждани, които живеят в България, трябва да бъдат третирани като граждани, които живеят в България“ – това важи ли и за украинските
Докато жълтопаветният елит се занимава с изказване на зам.-председателя на долната камара на руския парламент Пьотър Толстой, че по цялото българско Черноморско крайбрежие има руски граждани и „във всеки момент те могат да бъдат активирани“, фейсбук гръмна с поредния произвол на украинците по морето.
Голям джип с украинска регистрация е затънал снощи в пясъка на плажа в местността Кабакум край Варна, предава „24 часа“.
Шофьорът на луксозното возило се е разходил демонстративно вчера на метри от морето върху златния пясък, след което е заседнал и не е могъл да тръгне.
Едва днес сутринта очевидци подали сигнал към полицията, които дошли своевременно и съставили акт за нарушението.
Извеждането на белия джип ще е за сметка на водача и не е ясно дали е изкаран от красивия плаж.
Санкцията ще бъде между 1000 и 3000 лв., ще се определи от отговорната институция в зависимост от това дали е първо нарушение.
Както съобщихме по-рано днес, премиерът Денков заяви, че Министерството на външните работи ще реагира на изказванията на зам.-председателя на долната камара на руския парламент Пьотър Толстой. В неотдавнашно предаване по руската телевизия Толстой заявява, че по цялото българско Черноморско крайбрежие има руски граждани и „във всеки момент те могат да бъдат активирани“.
Той определя България и Румъния като бази на НАТО и „за да се стигне до тях, първо трябва да се приключи с Украйна“. Денков определи изказването като неприемливо, но беше категоричен, че България не трябва да се поддава на провокации: „Да, на Митрофанова трябва да й бъде предадено това съобщение. Аз не смятам, че тя трябва да бъде обявена като „персона нонграта“ заради едно такова изказване. Все пак то не е нейно. Второ, не трябва да се поддаваме на провокации. Руските граждани, които живеят в България, трябва да бъдат третирани като граждани, които живеят в България. Те не могат да бъдат жертва на изказвания на някой, който иска да си пише актив“.
А важи ли същото и за украинските граждани?