Тошко Йорданов: ПП и ДБ със съдействието на ГЕРБ се опитват да овладеят всички служби

0
151

 

Йорданов се обяви срещу идеята за сливане на службите за сигурност и настоя за изслушване на председателя на ДАНС, за да се разбере истината за изгонването на руски свещеници

 

Този път в София има алтернатива – така председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов коментира кандидатурата на ГЕРБ за кмет на столицата Антон Хекимян, предаде БНР.

Според Йорданов номинацията му е свидетелство за зависимости и поставя под въпрос „моралния компас“ на кандидата:

„Извън шегата  – поставя под съмнение политиката на bTV новините от последните три или четири години, когато беше продуцент на новини и актуални предавания.

Когато заставаш като кандидат на някоя политическа партия, би трябвало поне да ѝ споделяш целите, нали така. Иначе си някаква цветарка, която ходи, където я повикат.

Така че, г-н Хекимян да си избере какво от двете е – или споделя целите на ГЕРБ, или е, какво беше – мисир, който е в нов двор, са го прикоткали да го похранят“.

Йорданов се обяви срещу идеята за сливане на службите за сигурност и настоя за изслушване на председателя на ДАНС, за да се разбере истината за изгонването на руски свещеници:

„Имам съмнение относно способността на Кирил Петков да преценява правилно и знам, че той юрка ДАНС, поне го е правил, да си измисля шпиони. В този случай нямам представа, мога да говоря за този случай, за който знам.

А дали трябва да се реформират службите? Определено не и по начина, по който се опитват да го направят в момента, тъй като ПП и ДБ със съдействието на ГЕРБ се опитват да овладеят всички служби.

А човекът, наречен генерал Атанасов, се попиля от няколко дена да иска оставки. Неговата тайна мисъл е той да контролира всичко, ако може да сложи негови хора навсякъде.

Това са си едни неосъществени фюрери по душа, това е истината – тука няма грижи за службите като такива. Да обединиш военно разузнаване с другото разузнаване е меко казано идиотия.

Не съм забелязал Съединените щати да си ги обединили, а те са ни пример за, как да кажа, добре работещо разузнаване“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here