Скандали, заплахи и маркирани бюлетини – така избраха председателя на общинския съвет във Видин

0
169

 

Скандали, заплахи и маркирани бюлетини, в резултат СДС с БСП, Възраждане и ДБ си избраха председател на общинския съвет във Видин.

На днешното второ заседание на общинския съвет във Видин бе избран председател, близък до кмета Ценков. След балотаж, скандали и заплахи към общински съветници, които не са си маркирани бюлетините, както другите от БСП, които са гласували за предложението на кмета и съветниците от листата на коалиция СДС – НДСВ, бе избран за председател Светослав Славчев, пише БЛИЦ.

Съветникът, който някога беше член на ГЕРБ, е известен с яростната си позиция, че ГЕРБ са крадци и мошеници и нескритата си омраза към всеки, който по някакъв начин с свързан с Председателя на ГЕРБ и самата партия. Коментарите и статусите му в социалните мрежи не веднъж са озадачавли видинчани.

Славчев е лично посочен от бившия председател на общинския съвет Генади Велков. Велков пък като председател на СДС няма никакво съмнение, че БСП са по-добрият партньор в битката за председателското място на общинския съвет във Видин.

Светослав Славчев

Извън политическата логика той чудесно си партнира и с дългогодишния председател на БСП в града, когото дори включи в листата за съветници на избираеми място. Самият Пламен Трифонов беше верен партньор на Велков и кмета Ценков в миналия мандат. Още повече, че той се слави с близостта си до президента, в чийто инициативен комитет за втория мандат участва и самия Ценков.

До скандали в днешното заседание се стигна след наличието на маркирани бюлетини, както и след заплахите от председателя на БСП във Видин към съветник, с различно от групата мнение, който си е позволил да не гласува и маркира, както е наредено. Конфигурацията в общинския съвет във Видин и коалицията между СДС – БСП – Възраждане и ИТН предизвикаха много коментари и спекулации.

Истината е, че ГЕРБ и малка част от съветниците явно ще останат опозиция, а Светослав Славчев днес успешно заменя Генади Велков в триъгълника на властта във Видин. Какви са договорените постове за БСП, Възраждане и ИТН в градската управа предстои да разберем. Дано тази странна симбиоза е в полза поне на част от видинските граждани.

Сега остава само да разберем дали след като Цветан Ценков вчера се е похвалил, че се е разбрал с Пеевски и Борисов да е техен кмет, как ще си промени възгледите г-н Светослав Славчев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here