Захарова: Русия ще вземе предвид възможността кораби на НАТО да ескортират кораби от Украйна

0
165

 

Русия ще вземе предвид във военното си планиране възможността кораби на НАТО да ескортират кораби от Украйна в Черно море. Това каза по време на брифинг официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова, съобщават руски медии.

„Няма съмнение, че Киев и западняците се крият зад добри намерения и целенасочено водят до по-нататъшна дестабилизация в Черноморския регион и искат ескалация на кризата. Ако всичко това се случи, то ще бъде взето предвид от руското военно командване при планиране на операции в Черноморския басейн“, каза още Захарова, отговаряйки на въпроса как евентуалното ескортиране на кораби на НАТО до кораби, идващи от Украйна, ще се отрази на сигурността в Черноморския регион.

Тя добави, че думите на украинския президент Владимир Зеленски за необходимостта от защита на идващите от Украйна кораби с кораби на НАТО са абсолютно прикритие за „новите военни приключения“ на Киев.

„Изявлението на Зеленски предполага, че милитаризацията на киевския режим от страните от НАТО не спира дори за минута, за това се използват всякакви мотиви. Обявената цел за охрана на кораби, превозващи зърно с военни кораби, е абсолютно прикритие за потенциални военни авантюри на Киев режим и неговите западни куратори в акваторията на Черно море“, добави Захарова.

източник: Труд

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here