Всеки глас за ПП-ДБ е бил глас срещу „Борисов-премиер“, това е ваша победа, пише лидерът на провалилата се на изборите „Продължаваме промяната“
Кирил Петков публикува съобщение във „Фейсбук“, според което избирателите на ПП-ДБ са победили Борисов, като са отхвърлили възможността той да е премиер. Така лидерът на ПП тълкува резултата от вота.
„Имам една добра новина за избирателите на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ). Без нашето участие в консултациите Борисов не може да стане премиер, както се надяваше преди изборите. Няма да е премиер.“
Това написа съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков в профила си във Фейсбук.
Той подчерта, че всеки глас за ПП-ДБ е бил глас срещу „Борисов-премиер“.
„Това е ваша победа. Откакто се появи „Продължаваме промяната“ – млада партия, само на три години, Борисов така и не успя да влезе в любимата си роля, колкото и да му се искаше. Така че има смисъл. Продължаваме напред“, добави той.
От „Продължаваме промяната“ вече заявиха, че ще бъдат ясна и конструктивна опозиция.
Припомняме, че в следизборното си изявление лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че няма той да е премиер и затова буди недоумение поста на Кирил Петков, че с нещо могат да му попречат.










