Тъкър Карлсън: Войната с Иран ще означава край на президентството на Тръмп и колапс на „Американската империя“

0
17

 

„Има и съвсем друг въпрос, който е: доколко подготвена е американската армия за истински конфликт? И отговорът е – напълно неподготвена. Плашещо неподготвена“

 

Тъкър Карлсън алармира за надвисналата опасност от война на САЩ с Иран под ръководството на президента Доналд Тръмп, предупреждавайки, че подобен ход не само ще опустоши глобалния авторитет на Америка, но и ще сложи край на президентството на Тръмп, пише Джим Хъфт в аналитичния сайт The Gateway Pundit.

По време на интервю със Стив Банън, Карлсън разкри залозите, обвинявайки глобалистките елити и жадните за война неоконсерватори, че тласкат Америка към катастрофален конфликт, който би могъл да „потопи“ нацията в „бреговете на Иран“.

„Всъщност наистина обичам Тръмп. Мисля, че той е дълбоко хуманен и мил човек“, каза Карлсън.

„Казвам това, защото наистина се страхувам, че страната ми ще бъде допълнително отслабена от това. Мисля, че ще видим края на Американската империя, очевидно. Други държави биха искали да видят това и това е перфектният начин да се потопят САЩ в плитчините на Иран. Но това също така ще сложи край, вярвам, на президентството на Тръмп – на практика ще го сложи край. И затова казвам това.“

Карлсън напомни на зрителите за иракската катастрофа – война, започната при президента Джордж У. Буш, която според него е определила провала на тази администрация и е унищожила доверието в консерваторите.

„Вижте, познавах Буш. Познавах Джордж У. Буш. Имахме семейни връзки с Буш. Познавах Буш лично. Все още понякога виждам Буш и, разбира се, той ме мрази – и наистина ме мрази – защото го критикувах. Фокусирах се върху Ирак и тази война е общата сума, от историческа гледна точка, на неговата администрация. Но го познавах и той имаше всякакви планове за неща, които искаше да направи – във вътрешния ред. Вътрешно, за да подобри страната. И може да се съгласите или да не сте съгласни, но в съзнанието му той не се интересуваше само от нахлуването в Ирак през март 2003 г.“

Журналистът от Fox, превърнал се в независим журналист, направи рязко сравнение между настоящия момент и периода преди инвазията в Ирак през 2003 г., твърдейки, че мнозина във Вашингтон все още не са научили нищо.

„В момента, в който се забъркате в истинска война – не във фалшивото „хайде да бомбардираме селата и да обявим успех“ – ние дори нямаме добри резултати“, каза Карлсън. „Защо хусите все още са там? Има и съвсем друг въпрос, който е: доколко подготвена е американската армия за истински конфликт? И отговорът е – напълно неподготвена. Плашещо неподготвена. Не мисля, че хората разбират това. Но както и да е, единствената причина да казвам всичко това е, защото наистина, наистина ме е грижа.“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп нарече журналиста Тъкър Карлсън „луд“ в отговор на критиките към политиката му.

„Някой, моля, да обясни на лудия Тъкър Карлсън, че Иран не може да има ядрени оръжия“, поиска ръководителят на администрацията на Вашингтон в социалната мрежа Truth Social.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here