Делян Пеевски за протестите: Това нормално ли е? Никой няма да вземе властта през улиците!

0
59

 

Искате ли да блокирам парламента всеки ден и да викам долу с моите симпатизанти, попита риторично лидерът на ДПС – Ново начало

 

„Това, което се случи вчера, нормално ли е!? Да бъдат бити полицаи? Да бъдат в болници? На предишния протест почина полицай, заради глупостите на Пандов и ПП-ДБ . Това ли е демокрацията? Да се гонят депутати по кабинетите, да бъдат притеснявани, да им казват „Слезте долу!“. Връщаме Народния съд ли? Това ли искат?“ Така, със серия остри въпроси коментира лидерът на ДПС и ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО ескалацията на протестите снощи и насилието над полицаи.

„Искате ли да блокирам парламента всеки ден и да ги викам долу с моите симпатизанти? Аз нямам по-малко симпатизанти!“, обърна се Пеевски към опозицията.

„Нямат право представители на партии да влизат по кабинетите на други парламентарни групи, да търсят хора и да казват „елате долу“. Къде – пред Народния съд ли?! Няма такъв съд“, заяви лидерът на ДПС и ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО.

„Друга година е И няма да им се случи на наследниците на комунистическата партия! И аз съм гарант за това – има демокрация и ще има! Никой няма да вземе властта през улицата“, отсече Пеевски.

„Всичко, което е социално за хората ще бъде защитено и ДПС – НОВО НАЧАЛО ще го отстои. Няма да има народен съд!“, категоричен бе той.

Припомняме, че вчера след заседанието на финансовата комисия дълги часове депутати не напускаха сградата на Народното събрание заради протестите отвън. Вътре бяха Йордан Цонев, Байрам Байрам, Станислав Анастасов, Халил Летифов и други депутати от ДПС. От ПП-ДБ вътре бяха Ивайло Мирчев и акад. Николай Денков, които ги приканваха да излязат навън и да се срещнат с протестиращите, но те отказваха. Те се гониха по коридорите, караха се, обиждаха се, а цялата сага се предаваше на живо във фейсбук от някои от депутатите и се гледаше от хиляди хора на площада отвън.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here