Най-малко 31 загинали и 169 ранени при атака с бомба срещу джамия в Пакистан

0
81

 

Инцидентът е станал в пакистанската столица Исламабад

Най-малко 31 души бяха убити, а 169 са ранени при бомбена атака в шиитска джамия в пакистанската столица Исламабад, предаде „Ройтерс“, като се позова на представител на правителството, предаде NOVA.

„Броят на жертвите в следствие на експлозията се повиши. Общо 31 души са загубили живота си. Броят на ранените, откарани в болници, достигна 169“, заяви заместник-началникът на полицията в Исламабад.

Агенция „Франс Прес“ отбелязва, че по думите на високопоставен представител на силите на реда броят на жертвите вероятно ще продължи да нараства.

Атаката изглежда е била извършена от атентатор самоубиец по-малко от три месеца след друга подобна атака в Исламабад. Към момента не са известни повече подробности, отбелязва ДПА.

Шиитите съставляват около 20% от възлизащото на общо 250 милиона души население на Пакистан. Пакистанските талибани и свързани с „Ислямска държава“ екстремистки групировки са вземали на прицел шиитите в страната, въпреки че към момента нито една групировка не е поела отговорност за днешната атака.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here