Андрей Гюров: Заседанието е без МВР министъра, срещу него е задействана операция по сплашване

0
90

 

Днес заседанието може да продължи без вътрешния министър. Не защото ще изчезна, не защото ще скъса менискус, а защото срещу него беше задействана операция по сплашване. Това обяви служебният премиер Андрей Гюров преди началото на днешното заседание на Министерския съвет.

„Когато един министър започне да чисти МВР от зависимости, реакцията не закъснява. Появяват се сценаристи, сигнали, прокурори. Това няма да ни спре – може да са привикали вътрешния министър, но финансовият е тук.“

Гюров обяви, че очаква от Георги Клисурски не само удължителния бюджет, но и ревизия на обществените поръчки, които са заварили.

„Ще искам още днес да научим дали е вярно, че от парите за онкоболните деца се плащат тестове по 30 евро, които в аптеките струват 3 евро. Ако това е истина, това ще е още едно обяснение защо ни атакуват от първия ден. Едва ли ще чуем от сценаристите и прокурорите да питат за обществени поръчки с парите за болни деца. Тяхната поръчка е да сплашат вътрешния министър. Нека да бъда ясен – служебното правителство няма да се огъне“, продължи Андрей Гюров.

Служебният министър-председателят допълни, че днес ще изпратят на президента Илияна Йотова всички допълнителни материали за освобождаването на главния секретар на МВР.

„Нашият мандат не произтича от зависимости, а от нуждата държавата да си поеме въздух, да възстановим правилата и да върнем загубеното доверие.“

В рамките на утрешния ден предстои среща на министър-председателя с новите
областни управители във връзка с подготовката на предстоящите предсрочни
парламентарни избори.

„Областните управители са нови, защото старите бяха част от
управление, което падна след най-масовите протести в историята на нашата държава.
Вярвам, че ако действаме с кураж и почтеност, дори най-злостните атаки няма да ни
спрат“, добави Гюров.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here