ЕС няма да изтегли дипломатите си в Киев, въпреки предупрежденията за предстоящи руски удари

0
658

 

Говорителят на представителството на ЕС в Киев заяви, че всеки руски удар по невоенна цел ще се разглежда като военно престъпление, но и дума не каза за военните престъпления на Киев и убитите деца в Старобелския колеж

 

ЕС ще запази присъствието си в Киев въпреки предупрежденията на Москва, че украинската столица ще бъде подложена на редовен въздушен обстрел. Това заяви говорител на Европейската комисия на пресконференция в отговор на въпроси, предава БТА.

Виждаме, че Русия се опитва да всее паника и страх в Украйна, да я изолира, но посланието ни е ясно – това няма да стане, каза говорителят. Въздушните удари са всекидневие за украинците, а представителството на ЕС в Киев вече пострада при руските въздушни удари досега, добави той. Говорителят отбеляза, че всяко нападение по невоенна цел е военно престъпление. Всички извършители и замесени в нарушенията на международното право ще бъдат подведени под отговорност, каза той.

Русия: Започваме системни удари срещу Киев! Дипломатите да напуснат!

Говорителят съобщи, че днес ЕС е извикал руския шарже д’афер в Брюксел, за да му каже, че поведението на Москва е изцяло неприемливо. Той добави, че в следващите дни европейските външни министри ще заседават в Кипър и ще обсъдят отново въпроса с Украйна. По неговите думи засега не е време да се мисли за европейски представител в бъдещи мирни преговори, защото руският президент Владимир Путин още с нищо не показва желание за мир.

И понеже в информационното пространство на ЕС се твърди, че Украйна не е нанасяла удар по колежа в Старобелск, публикуваме списък на загиналите деца и техни снимки:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here