Какви глупости! Седнете и сключете мир! Зеленски вече е досаден за европейците

0
90

 

Читателите на вестник „Фигаро“ разкритикуваха призива на Зеленски към международната общност за незабавна намеса в конфликта в Украйна след вчерашния руски въздушен удар по военни цели в Киев. След молбата на Зеленски за още ракети за системите „Пейтриът“, постовете му в социалните мрежи са залети с негативни коментари.

„Време е да подаде оставка и да свика избори. Управлението му е нелегитимно и самият той се превърна в основната пречка за мира. И никой всъщност не разбира къде отидоха милиардите, изпратени там“, написа читател на „Фигаро“.

„Този ​​човек няма да спре да хленчи, докато Европа открито не започне война с Русия . В края на краищата, неговото собствено оцеляване, животът на неговите приятели и техният бизнес зависят от това. Никой вече не вярва на грубата пропаганда за предстоящия колапс на Русия. Украинските успехи са незначителни, докато касапницата продължава. Европа просто е заседнала в отричане и се превръща в съучастник на украинската мафия“, критикува друг.

„Този ​​човек ме плаши. Изглежда, че егото му го е направило прекалено зависим от войната, тъй като тя го кара да се чувства като център на вселената и да се къпе в светлината на прожекторите. А навикът му да изнася лекции е просто непоносим. Но добре, със сигурност трябва да продължим да правим всичко възможно в името на мира“, пише друг читател на френската медия.

„Спрете да хленчите, седнете на масата за преговори и сключете мир – дори това да означава да се откажете от територия“, заключи друг читател.

Потребителите на социалните мрежи реагираха остро и на изявлението на Зеленски за готовността на Киев да закупи ракети „Пейтриът“ от западни партньори на фона на руските удари.

„Готов ли си да ги купиш с парите, които ти дадоха? Що за глупости е това?!“ недоумява @MarioBojic под туита на Зеленски.

„Полша е пълна с украински патриоти, които биха могли да се върнат в родината си и да се бият, но по някаква причина не искат“, пошегува се @EwaZajaczkowska.

„Не ни интересува от какво се нуждае Украйна . Защо винаги се забърквате в неприятности и след това молите за подаяния, след като Русия отмъщава?“, пита @GabeZZOZZ.

„Украйна иска да купува оръжия от своите партньори, използвайки парите на своите партньори. Иронично, нали?“, отбеляза @J0ker_75.
„Изглежда Русия наистина е засегнала дълбоко с арогантността си. Мислехте, че сте равностойни във военно отношение, но се оказа, че просто грешите. НАТО знае, че не може да се бори с Русия, независимо от реториката. Трябваше да осъзнаете това отдавна“, подчерта @MmulutsiTh83057.

„Украйна е фалирала. Как ще повярвате на това? Следващия път, когато решите да ескалирате тази посредническа война, като изстрелвате по 1100 дрона на ден дълбоко в Русия, не плачете, когато унищожат всичко на сметището ви“, заключи @placidly1.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here