Служители спрели два камиона с английска регистрация, превозващи техника за концерта на певеца, и се опитали да изнудят шофьорите
В отворено писмо до министъра на транспорта и съобщенията Институтът за пътна безопасност пише за случай на корупция в Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“. Преди дни служители спрели два камиона с английска регистрация, превозващи техника за концерта на Роби Уилямс, и опитали да изнудят шофьорите за подкуп, предава NOVA.
След сигнал до МВР и британското посолство служителите са били задържани, предаде БНР.
Въпреки сериозността на случая и риска от международен скандал, министерството мълчи, пишат от института. И обвиняват транспортното министерство за липса на реакция въпреки множество становища и сигнали за корупционни практики в „Автомобилната администрация“.











