Прокуратурата: Не е установено незаконно подслушване на политици

0
508

 

„Не е установено незаконно подслушване на политици, имащи отношения към политическия живот и изборите за 45-то Народно събрание“ – това обяви говорителят на главния прокурор Сийка Милева  като се позова на информация, получена от ГДБОП, Дирекция „Вътрешна сигурност“ в МВР и ДАНС. 

 

Без да уточни кога, Милева обясни, че по твърденията за незаконно подслушване е образувано досъдебно производство. То е под надзора на Софийската градска прокуратурата и досега са разпитани 11 свидетели:

„С оглед разпространената в средствата за масово осведомяване и информация по делото е сезирано Националното бюро за контрол на специалните разузнавателни средства, от което е поискана информация има ли нарушение на Закона за специалните разузнавателни средства и били ли са обект на незаконно подслушване споменатите в медийните изяви лица. Очакваме резултатите от проверката с оглед преценка за предприемане на последващи по закон действия“.

Милева предупреди, че нерегламентираното разгласяване на данни, събрани със специални разузнавателни средства, е  тежко престъпление.

източник: БНР

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here