Арестуваха Боян Расате

0
307
ЦИК свали имунитета му по искане на прокуратурата

 

Кандидатът за президент Боян Станков-Расате е арестуван на излизане от сградата на Българската национална телевизия, след като прокуратурата обяви, че го издирва, за да му повдигне обвинение.

„До момента не съм търсен от следствените органи, за да дам обяснение по случая с разбития офис. Аз не съм под домашен арест и няма да стоя на адреса си, за да чакам призовкаря, за да ми връчи нещо“, заяви в ефира на БНТ той.

Расате е отведен в столичното Първо районно полицейско управление, където ще му бъде предявено обвинение за нападението срещу ЛГБТИ общностния център „Rainbow Hub“. Припомняме, че в събота около десетина националисти, предвождани от Боян Расате, нахлуха в помещението на бул. „Дондуков“ по време на събитие на транс тема. Те изпотрошили цялото обзавеждане и техника и ударили една от жените.

В понеделник главният прокурор Иван Гешев поиска свалянето на имунитета на Расате като кандидат-президент. Във вторник ЦИК свали имунитета на Расате. От прокуратурата обаче съобщиха, че призовкарят не е могъл да открие Расате нито на постоянния, нито на настоящия му адрес.

Сега вече на кандидата за президент ще бъде повдигнато обвинение за това, че в съучастие като извършител с други неустановени лица е извършил непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, които се отличават с изключителна дързост, съобщава Дир.бг.

Предстои наблюдаващият прокурор да прецени каква мярка за неотклонение да бъде взета спрямо обвиняемия.

По-късно Расате бе откаран с линейка в болница, след като се е възползвал от правото си на медицински преглед в ареста, съобщи Нова тв.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here