Волен Сидеров: Защо ЦИК бави изборната активност?

0
411

 

„Днес и 240 души у нас да гласуват за Парламент, изборите са легитимни. Те ще изберат 240 депутати. Всеки по един“, коментира във фейсбук лидерът на „Атака“

 

Защо ЦИК бави изборната активност?

Днес, 3 октомври, още в 2 ч следобед научихме, че в ЦИК са обработили 100 % от изборните протоколи.

От всички сайтове се лее новината кой влиза и с колко. Липсва обаче най-важната информация – какво е точното число на избирателната активност..

Тази информация се изчислява за минути. Защо до края на деня понеделник, след изборите, на сайта на ЦИК стоят данните за изборната активност от 16 часа на предния ден?

А помните ли колко дни ги бавиха на предишните избори?

Ясно е защо. Трябва да се нагласят така, че да не изглежда нелепо. Тоест около 40%.

Като че ли фактът, че  две трети от българите не са гласували,  е утешителен.

Много пъти съм повтарял, че е абсурдно в Закона за референдумите да има изисквансе за долна граница на гласуващите, а в Изборния кодекс да няма. Днес и 240 души у нас да гласуват за Парламент, изборите са легитимни. Те ще изберат 240 депутати. Всеки по един.

Този абсурд го няма в „дискусиите” на дежурните харалановци по студиата.

Няма представителна демокрация у нас. И няма да има, докато не се промени избирателния кодекс и не се сложи изискване за долна граница на гласуващите – 50% плюс 1.

Не чух банкянският примат, нито момчето с трапчинките да говорят за това. Както и преоснователият на България Хан Костадин.

Волен Сидеров, фейсбук

https://www.facebook.com/volen.ataka/posts/647250250095832

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here