Германският президент отмени посещение в Киев от съображения за сигурност

0
262

 

Германският президент Франк-Валтер Щайнмайер отменя от съображения за сигурност предвиденото си за днес посещение в Киев, съобщи канцеларията му, цитирана от „Ройтерс“. 

Неин представител заяви, че Щайнмайер е бил посъветван от германските служби и министерство на външните работи да не заминава. Представителят на канцеларията на президента добави, че посещение все пак ще има, но ще бъде насрочено за друга дата и то скоро.

В Германия президентският пост е до голяма степен с церемониални функции. Щайнмайер възнамеряваше да посети украинската столица още през април, но Киев първоначално отказваше да го приеме заради подкрепата му в миналото за политиката на сближаване с Русия. Впоследствие тези дипломатически противоречия бяха изгладени.

Източник: БТА

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here