Продавачка е обявена за руска шпионка, грози я затвор от 12 г.
Службата за безопасност на Украйна (СБУ) съобщи, че са осуетили опит за нападение срещу президента Володимир Зеленски.
По случая е задържана информаторка на руските тайни служби, която събирала сведения за маршрута и графика на посещението на Зеленски в град Николаев през юни. Жената работела в магазин във военна база. Грозят я 12 години затвор.
Служителите на СБУ са получили „информация за разузнавателно-подривната дейност“ на жената предварително и са се погрижили за допълнителни мерки за сигурност по време на посещението.
„Украинската спецслужба е продължила да документира престъпните действия на вражеския съучастник, за да получи нови данни за нейните руски „куратори“ и получените задачи“, посочва РБК-Украйна.
Към момента разследващите са уведомили задържания за подозрения по ч. 3 на чл. 114-2 от Наказателния кодекс на Украйна (неразрешено разпространение на информация за трансфер, трансфер на оръжие, въоръжение и военни доставки в Украйна, движение, прехвърляне или разполагане на Въоръжените сили).
BIG5










