Румен Радев: Продават на тъмно Лукойл, посегнаха и на нашия европейски партньор Унгария

0
124

 

Президентът прави коментар за скандала с руския газ и обвиненията в чистки. Президентът участва днес в събитията по повод Деня на парашутиста.

Ясно е, че диалогът е необходимост, но той трябва да има за цел не преследване на котерийни интереси, а постигане на интереси на обществото. Всички опорки, зад които се прикрива управлението, зад тях виждаме тъмни интереси от записа. Правят се деструктивни компромиси на нарушаване на базови европейски принципи“ нарече Радев стъпки на управлявщите.

Политическо избелване има. Няма как да бъда част от този сценарий и няма да допусна президентската институция да бъде в полза на тъмни интереси, допълни той.

Не аз, а управляващите обявиха война на президентската институция още преди да са получили властта. В момента те зоват за диалог, но се вижда, че това не е протегната ръка за партньорство. Те внасят промени, за да осакатят президентската институция, посочи Радев.

Тайната подготовка на продажбата на Лукойл е показател, че промяната се случва на тъмно без диалог, без анализ за процеси и последствия по такива стратегически въпроси, посочи Радев.

Посегнаха и на нашия европейски партньор Унгария. Стъпките на управляващите ще доведат до декапитилизация на „Булгартрансгаз“, посочи той по отношение на по-високите транзитни такси за Сърбия и Унгария.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here