„Правителството вече изпраща всякаква българска военна техника и то с високи нападателни възможности, за да бъде използвана в реални бойни действия на по-малко от 500-600 км от нашата граница … Обществото е държано по изключително арогантен начин в пълно неведение за факта при какви условия и за какви количества става въпрос“, това пише в сигнал до сайта „Афера“
Публикуваме текста до сайта „Афера“ без редакторска намеса:
Здравейте г-жо Томова,
от два дни по телевизията и в интернет се появиха десетки видеоклипове, от които ясно се вижда, че на гара в България се товарят на влак за Украйна не само гласуваната от НС помощ от сравнително безобидните стари БТР – 60ПБ с полицейски камуфлажи, НО и БРДМ-2 с армейски камуфлажи и дори и 122 мм самоходни оръдия 2С1 Гвоздика, за които няма данни да са гласувани от НС като помощ/продажба и т.н.
Моля бъдете единствената медия в България, която да огласи този скандален факт, че правителството вече изпраща всякаква българска военна техника и то с високи нападателни възможности за да бъде използвана в реални бойни действия на по-малко от 500-600 км от нашата граница, а обществото е държано по изключително арогантен начин в пълно неведение за факта при какви условия и за какви количества става въпрос.
Искрено съм учуден, че вече два дни няма никакви коментари, дори в социалните мрежи, а руските интернет медии вече втори ден раздухват тази новина, чиито магнитуд е взривоопасен според мен –
Болгария передает Украине САУ 2С1 и БРДМ-2
Поздрави
Орлин Иванов
източник: Afera











