Не разговарям с Татяна Дончева. Това каза председателят на парламента Ива Митева пред журналисти в Народното събрание, предаде Агенция „Фокус“.
Тя посочи, че не разговаря с нея, откакто е скъсала проекта на решение, когато се обсъждаше казусът с отказа на Пламен Николов да е кандидат за министър-председател.
„Г-жа Дончева още в 45-ия парламент се опита дори да кадрува, като първото нещо беше да ми предложи началник на „Митниците“. Когато тя излезе с едно изявление и каза, че съм правила кабинет и съм го редила със Слави Трифонов по нощите й, се обадих й и казах кога го е чула от мен. Тя тогава много учудено ме попита: „Ама не си ли?“ Не приемам такива интриги, не приемам такова поведение. Поведението е отвратително. Отвратително е за политика, която се прави по този начин“, каза още Ива Митева.
Тя обясни, че много ясно Конституционният съд казва кога има кворум и как се гласува. „Кворумът установява брой присъстващи, а не участващи в гласуването“, заяви още Ива Митева. По думите й трябва Татяна Дончева да спре да импровизира и да прилага правилника, както трябва.





![Screenshot 2021-09-07 at 13-35-33 Скандалът се разгаря Ива Митева Не разговарям с Татяна Дончева Поведението ѝ е отвратител[...]](https://www.big5.bg/wp-content/uploads/2021/09/Screenshot-2021-09-07-at-13-35-33-Скандалът-се-разгаря-Ива-Митева-Не-разговарям-с-Татяна-Дончева-Поведението-ѝ-е-отвратител...-696x442.png)





