Sesame Купа на България по футбол, финал:

– ЦСКА: Томас Лам, Георги Йомов, Амос Юга
– Левски: Цунами, Драган Михайловичсъстави:
ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Томас Лам, Мено Кох, Брадли Мазику, Тибо Вион (75-Федерико Варела), Карло Мухар (56-Амос Юга), Жеферсон, Георги Йомов, Греъм Кери (63-Маурисио Гарсес), Жорди Кайседо

Левски: Пламен Андреев, Сонко Сундберг, Килиан Ван дер Каап, Хосе Кордоба, Драган Михайлович, Филип Кръстев, Георги Миланов, Цунами, Илиян Стефанов (82-Андриан Краев), Уелтон 90-Марин Петков), Билал Бари

Левски спечели Купата на България след победа на финала над големия съперник ЦСКА с 1:0.

Трофеят е първи за „сините“ от 2009 година и първи в турнира за Купата от 2007 година.

Илиян Стефанов вкара единствения гол в началото на втората част.

Левски имаше игрово предимство през по-голямата част от мача, докато „червените“ за пореден мач тази пролет бяха напълно безпомощни в атака и не отправиха нито един точен удар в рамката на вратата.

През първата част значително по-интересно бе по трибуните, където повече от 40 000 зрители създадоха огнена атмосфера, докато на терена двата отбора се дебнеха „на ходом“, без да създадат сериозни ситуации за гол.

В 20-а минута Илиян Стефанов се озова на стрелкова позиция след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА, но не намери добре топката и не успя да нанесе точен завършващ удар.

За ЦСКА Греъм Кери стреля опасно от файл на сантиметри над вратата, а Тибо Вион от воле би в аут след центриране на Йотов.

В 37-ата минута Билал Бари се засуети и не успя да се възползва от грешка в отбраната в червено и пропусна отлична възможност.

Левски стигна до скъпоценното попадение в 57-а минута чрез Илиян Стефанов. Грешка на Томас Лам позволи на Уелтон да пробие през центъра, впоследствие топката стигна до Стефанов, който от дъгата на наказателното поле стреля и след рикошет в крака на Мено Кох влезе в мрежата.

Драган Михайлович изпуснат най-чистото положение пет минути преди края, когато получи успоредно пас от Георги Миланов, но Бусато спаси.