Васил Божков днес се прибира в България, съобщи той с пост в социалните мрежи.
„След всички пречки, които Гешевата прокуратура и други институции ми създадоха, ще кацна в София около 15:30“, написа бизнесменът.
https://www.facebook.com/VassilKrumovBojkov/posts/842432504149498?ref=embed_post
От снимката към поста му е видно, че той е в самолет, но дали сега е снимана, или е стара? А и до момента той няколко пъти обявяваше, че се връща, но това така и не се случи, предава БНР.
Припомняме ви, че през януари 2020 г. Васил Божков изненадващо напусна България и избяга в Дубай, за да избегне задържането си.
Прокуратурата задочно му повдигна редица обвинения: за ръководство на организирана престъпна група, принуда, изнудване, опит за подкуп на длъжностно лице и подбудителство към престъпление по служба, търговия с влияние, пране на пари, укриване на данъци, изнасилване и др.
След бягството си Божков нееднократно с постове твърдеше, че е бил подлаган на системен рекет от властите и настояваше, че ще докаже думите си с доказателства и документи.
Очаквайте подробности!











