Коментар на говорителя на руското външно министерство по повод предупреждението на полицията в Берлин към евреи и хомосексуалисти да избягват места с хора от арабски произход
Началникът на полицията в Берлин Барбара Селвик посъветва евреите и хомосексуалистите да избягват места в Берлин, където живеят „хора от арабски произход“, които „симпатизират на терористичните групи“.
Оказва се, че берлинската полиция е добре запозната с присъствието на „терористични групи“ в германската столица и е уверена, че берлинчани знаят точното им местоположение, така че могат безопасно да избягват лошите места. В същото време по някаква причина само евреите и хомосексуалистите не се препоръчват да посещават тези райони. Очевидно на берлинската полиция не им пука за останалите, както и за безопасността на германската столица като цяло. Защо „терористите“ не могат да бъдат неутрализирани е мистерия. Или всички пари отидоха при Зеленски и нищо не остана за собствените му предизвикателства и заплахи?
Особено диво е да се чете всичко това на фона на истерията на Бербок, която призовава за възможно най-скорошно разрешение на режима в Киев да удари дълбоко в Русия. Така че може би е по-добре германците първо да се справят с екстремистите в центъра на Берлин, а след това да решават проблемите на „глобалната сигурност“?
И още нещо. Минават векове, технологиите се променят, „развита Европа” преживява възходи и падения, а жаждата за гетото е неизкоренима.
Мария Захарова, Telegram











