Хегсет: Европа е завладяна от опасни идеологии, лодки и хора пристигат в Испания, Италия, Гърция и България

0
74

 

Шефът на Пентагона попита кога европейците ще вземат мерки за нелегалната миграция

 

Министърът на войната на САЩ Пийт Хегсет смята, че европейските съюзници на Вашингтон са нападнати от „опасни идеологии“. Той направи това изявление, докато говори на събитие в Северна Франция по случай 82-ата годишнина от десанта на съюзниците в Нормандия, предава кореспондентът на ТАСС в Париж.

„За съжаление, други европейски брегове сега са под атака от други опасни идеологии. Лодки и хора пристигат в Испания, Италия, Гърция и България“, каза той, визирайки нелегалната имиграция в европейските страни. „Кога европейските столици ще направят нещо по въпроса за това нашествие? Или вече е твърде късно?“, добави Хьогсет. „Мисля, че не“, подчерта той.

„Ние подкрепяме нашите съюзници. И очакваме нашите съюзници да могат и да желаят да ни подкрепят“, отбеляза още шефът на Пентагона.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here