Петков: Искаме правителство на малцинството с втория мандат, без министри на ГЕРБ

0
278

 

ПП-ДБ искат да сформират правителство на малцинството с втория мандат, но без министри на ГЕРБ в него. Това заяви пред Нова тв съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков.

 

По думите му вариантите пред първата по големите политическа формация са няколко. В първия партията на Бойко Борисов трябва да се коалира с ДПС, БСП и ИТН. Вторият вариант бил разговори с ПП-ДБ. Те обаче също идвали с условности. „Ние казваме: Не можем да подкрепим с първия мандат и не искаме участие на ГЕРБ министри в нашето правителство, но искаме правителство“, посочи бившият министър-председател.

Той допълни, че ако бъдат поканени на разговори от ГЕРБ, ще отидат, за да говорят за политиките, по които биха работили с втория мандат. „Аз не бих дал празен чек на никого“, каза Петков.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here