Борисов: Или Йотова да се извини, или президентът да оттегли указа за свикване на Народното събрание! Ясно е, че ще се ходи на нови избори

0
113

 

Лидерът на ГЕРБ определи исканията за частично или пълно касиране на вота като „игри“

 

Партия ГЕРБ провежда днес своето Национално съвещание. Основна задача е обсъждането на резултатите от предсрочните парламентарни избори и възможностите за първия мандат за съставяне на редовно правителство. Политическият форум на ГЕРБ се свиква два дни преди да се събере новоизбраното 51-то Народно събрание, чието дълголетие е поставено под въпрос след масовото искане за частично или цялостно касиране на изборите.

Пред близо 250 народни представители, кметове, общински съветници и общински координатори на ГЕРБ, ръководството на партията представя условията за начало на преговори за съставяне на редовен кабинет и политическите ходове на ГЕРБ в рамките на новия парламент.

Форума откри лидерът на партията Бойко Борисов. Той разкритикува думите на вицепрезидента Илияна Йотова. В четвъртък тя заяви, че според президентската институция 51-вият парламент не е легитимен.

„След като не е, защо в понеделник ще ходим да се кълнем? Считам, че управлявам легитимна партия, спечелила легитимно изборите. Очаквам или вицепрезидентът Йотова да се извини, или президентът да оттегли указа за свикване на Народното събрание в понеделник”, коментира Борисов.

„В България вече за перспектива, стабилност, сигурност, цели и прогнозируемост не се говори. Вчера президентската институция, в лицето на вицепрезидента Йотова, каза, че изборът на този парламент е нелегитимен. Това означава, че всички решения, които ще се вземат, са нелегитимни. Няма да коментирам, че само президентските избори са честни и прозрачни”, каза още партийният лидер.

Той определи исканията за частично или пълно касиране на вота като „игри“. „За всички е ясно, че ще се ходи на нови избори и всички партии се държат като в предизборна кампания“, каза още Борисов.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here