Президентът на Украйна също призова западните страни да продължат да доставят оръжия на Киев и да предоставят финансова помощ, както и да продължат да налагат нови санкции срещу Русия
Президентът на Украйна Володимир Зеленски смята, че Европейският съюз трябва да наложи забрана за работа на негова територия за руски държавни телевизионни канали.
„На нито един руски пропагандист не трябва да бъде позволено да остане на територията на ЕС. На нито един руски държавен телевизионен канал не трябва да бъде позволено да работи в Европа“, каза Зеленски чрез видеовръзка на събитието Форум 2000 в Прага, което беше излъчено на сайта на пресслужбата на Съвета на ЕС.
В речта си Зеленски също така призова западните страни да продължат да доставят оръжия на Украйна и да оказват финансова помощ на Украйна, както и да продължат да налагат нови санкции срещу Русия.











