Приключва работното посещение на главния прокурор на ЕС в България. Лаура Кьовеши избра България за първата страна, която посещава след встъпването си в длъжност, предаде БНТ.
Вчера тя се срещна с главния прокурор Иван Гешев и министъра на правосъдието Янаки Стоилов, днес Кьовеши ще обобщи резултатите от тези разговори.
До момента е ясно, че основната цел на визитата е попълването на предвидения за България брой на европейски делегирани прокурори. Европейската прокуратура очаква да бъдат излъчени още 6-ма кандидати от страната ни.
Winbet – победата е емоция! (18+)
Правосъдният министър е казал на европрокурора, че е информирал Висшия съдебен съвет за очакванията квотата да бъде бързо запълнена, за да заработи европейската структура.
В Tуитър Иван Гешев добави, че с Лаура Кьовеши са обсъдили предизвикателствата пред магистратите в борбата срещу организираната престъпност и корупцията.











