Първоначалният анализ на останките показва, че най-вероятно се касае за дрон-примамка „Майя“, съобщиха от Министерството на отбраната (МО) във връзка с падналия тази сутрин дрон в района на Кардам.
От МО заявяват, че „този тип дронове се използват широко от украинските въоръжени сили“.
Към момента няма причина да се смята, че инцидентът е преднамерен, се казва още в съобщението на военното министерство.
Продължават процесуално-следствените действия в района на ГКПП „Кардам“, съобщиха от МВР. Предстои извършването на допълнителни експертизи, които да установят всички обстоятелства около случая.
Останките от дрона ще бъдат иззети и предоставени за последващо експертно изследване. Ще бъде извършена и проверка за наличие на следи от взривни вещества и смеси.
На място работи екип за противодействие на бомбения тероризъм към дирекция „Специализирани операции и борба с тероризма“ при Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“.
Радев: Дрон е навлязъл и се е взривил на българска територия











